Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
polsku. Wnuczek - rozumie, ale łatwiej już mu rozmawiać po rosyjsku. Wszyscy jednak deklarują, że są Polakami.
- Dla nas często wyznacznikiem polskości jest język - mówi podharcmistrzyni Agnieszka Ślendak, jedna z organizatorek akcji. - A to na Wschodzie jest niesprawiedliwe kryterium. Wielu ludzi uważa się za Polaków, choć często nie mieli szans, żeby nauczyć się polskiego.
Przed rozesłaniem patroli do domów, instruktorzy pouczyli harcerzy, że idą głównie złożyć życzenia i porozmawiać, a paczki wręczą niejako przy okazji. - Myślę, że dużo ważniejszy od prezentu jest sygnał, że Polska o nich pamięta - mówi Agnieszka Ślendak.
Na Białorusi pomocy udziela się trudniej niż w innych krajach za naszą
polsku. Wnuczek - rozumie, ale łatwiej już mu rozmawiać po rosyjsku. Wszyscy jednak deklarują, że są Polakami.<br>- Dla nas często wyznacznikiem polskości jest język - mówi podharcmistrzyni &lt;name type="person"&gt;Agnieszka Ślendak&lt;/&gt;, jedna z organizatorek akcji. - A to na &lt;name type="place"&gt;Wschodzie&lt;/&gt; jest niesprawiedliwe kryterium. Wielu ludzi uważa się za Polaków, choć często nie mieli szans, żeby nauczyć się polskiego.<br>Przed rozesłaniem patroli do domów, instruktorzy pouczyli harcerzy, że idą głównie złożyć życzenia i porozmawiać, a paczki wręczą niejako przy okazji. - Myślę, że dużo ważniejszy od prezentu jest sygnał, że &lt;name type="place"&gt;Polska&lt;/&gt; o nich pamięta - mówi &lt;name type="person"&gt;Agnieszka Ślendak&lt;/&gt;.<br>Na &lt;name type="place"&gt;Białorusi&lt;/&gt; pomocy udziela się trudniej niż w innych krajach za naszą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego