Typ tekstu: Książka
Autor: Jania Jacek
Tytuł: Glacjologia
Rok: 1993
czynnikiem wahań lodowców jest ruch. Stan równowagi jest zachowany, gdy średni roczny przepływ lodu przez profil linii równowagi (QŃę) jest równy ogólnej akumulacji i ablacji netto: A&1 = .A%1 = QŃę, stąd A&1.QŃę = 0 i QŃę+A%1 = 0 (wszystkie wyrażenia w ekwiwalencie wodnym). W takim przypadku QŃę nazywa się przepływem bilansowym.

Zmiany akumulacji lub ablacji, przy niezmiennym przepływie (QŃę = const), odbijają się w jednej lub w drugiej strefie lodowca. Jeżeli natomiast zmieni się tylko przepływ lodu (QŃę), zmieni się w efekcie geometria obu stref lodowca.
Innymi czynnikami prowadzącymi do wahań lodowców są te, które nie wynikają ze zmian
czynnikiem wahań lodowców jest ruch. Stan równowagi jest zachowany, gdy średni roczny przepływ lodu przez profil linii równowagi (QŃę) jest równy ogólnej akumulacji i ablacji netto: A&amp;1 = .A%1 = QŃę, stąd A&amp;1.QŃę = 0 i QŃę+A%1 = 0 (wszystkie wyrażenia w ekwiwalencie wodnym). W takim przypadku QŃę nazywa się przepływem bilansowym.<br><br> Zmiany akumulacji lub ablacji, przy niezmiennym przepływie (QŃę = const), odbijają się w jednej lub w drugiej strefie lodowca. Jeżeli natomiast zmieni się tylko przepływ lodu (QŃę), zmieni się w efekcie geometria obu stref lodowca.<br> Innymi czynnikami prowadzącymi do wahań lodowców są te, które nie wynikają ze zmian
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego