Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
dla czynnego mechanizmu napędowego jest proporcjonalna do momentu rozwijanego przez ten mechanizm i odwrotnie proporcjonalna do odległości ostrza od przegubu, wokół którego obraca się napędzany człon osprzętu. W przypadku ramienia jest to odległość między punktami D, F, a w przypadku łyżki między punktami E, F (rys. 10.17).
Aby uzyskać niezmienne wartości minimalnych sił granicznych, wynikających z działania mechanizmów napędowych ramienia i łyżki, należy spełnić następujący warunek (rys. 10.17):

Uwzględniając zależności podane w tablicy 5.1 oraz rysunki 5.9 i 10.17, warunek ten przyjmie postać

Struktura kinematyczna osprzętu, a zwłaszcza jego mechanizmów napędowych, uniemożliwia ścisłe spełnienie tego warunku
dla czynnego mechanizmu napędowego jest proporcjonalna do momentu rozwijanego przez ten mechanizm i odwrotnie proporcjonalna do odległości ostrza od przegubu, wokół którego obraca się napędzany człon osprzętu. W przypadku ramienia jest to odległość między punktami D, F, a w przypadku łyżki między punktami E, F (rys. 10.17).<br>Aby uzyskać niezmienne wartości minimalnych sił granicznych, wynikających z działania mechanizmów napędowych ramienia i łyżki, należy spełnić następujący warunek (rys. 10.17):<br>&lt;gap&gt;<br>Uwzględniając zależności podane w tablicy 5.1 oraz rysunki 5.9 i 10.17, warunek ten przyjmie postać<br>&lt;gap&gt;<br>Struktura kinematyczna osprzętu, a zwłaszcza jego mechanizmów napędowych, uniemożliwia ścisłe spełnienie tego warunku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego