Typ tekstu: Książka
Autor: Piątkowska Monika, Talko Leszek
Tytuł: Talki w wielkim mieście
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 2001
To jest tak nieetyczne, że po prostu pani Roszko nic o Jadzi nie wie i zabije mnie!
A więc o to chodziło. No fakt, przez tyle lat przyjaźni zachowaliśmy Jadzię we wspólnej tajemnicy i rzeczywiście nigdy nie daliśmy się podpuścić pani Roszko na opowiedzenie jej o życiu przed śmiercią, czyli o czasach kawalerskich Roszka.
Przyznaję, drogi czytelniku, że żal mi było mojego przyjaciela, choć jakoś tak przypomniało mi się, że sprzątnął mi tę Jadzię sprzed nosa. Ja też lubię sopranistki. Wspiąłem się jednak na wyżyny przyjaźni i powiedziałem, co następuje:
- Och! To przecież historia sprzed waszego małżeństwa. Pani Roszko ją zrozumie.
Roszko
To jest tak nieetyczne, że po prostu pani Roszko nic o Jadzi nie wie i zabije mnie!<br>A więc o to chodziło. No fakt, przez tyle lat przyjaźni zachowaliśmy Jadzię we wspólnej tajemnicy i rzeczywiście nigdy nie daliśmy się podpuścić pani Roszko na opowiedzenie jej o życiu przed śmiercią, czyli o czasach kawalerskich Roszka.<br>Przyznaję, drogi czytelniku, że żal mi było mojego przyjaciela, choć jakoś tak przypomniało mi się, że sprzątnął mi tę Jadzię sprzed nosa. Ja też lubię sopranistki. Wspiąłem się jednak na wyżyny przyjaźni i powiedziałem, co następuje:<br>- Och! To przecież historia sprzed waszego małżeństwa. Pani Roszko ją zrozumie. <br>Roszko
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego