Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
stanów metatrwałych są zawarte w granicach od 1010 s do wielu lat. Najdłuższy znany stan metatrwały wynosi 35106 lat dla 210ç rozpadającego się przez emisję i ((...))
Opóźnione przejścia, tzn. takie, dla których okresy półrozpadu są mierzalne, nazywamy przejściami izomerycznymi, a nuklidy, w których takie przejścia występują, nazywamy izomerami jądrowymi. Pierwszym odkrytym przypadkiem izomerii był człon szeregu uranowego ((...)) , izomeryczne jądra ((...)) (patrz rys. 3.19).
Jądra 2 i UZ powstają z ((...)). Jądra 2 znajdują się w stanie wzbudzonym o 0,07 MeV wyższym od stanu podstawowego ((...)) jąder 2 przechodzi do tego stanu.
Prawie 100% jąder 2 przechodzi wprost do stanu podstawowego 234 ((...)) poza
stanów metatrwałych są zawarte w granicach od 1010 s do wielu lat. Najdłuższy znany stan metatrwały wynosi 35106 lat dla 210ç rozpadającego się przez emisję i ((...))<br> Opóźnione przejścia, tzn. takie, dla których okresy półrozpadu są mierzalne, nazywamy przejściami izomerycznymi, a nuklidy, w których takie przejścia występują, nazywamy izomerami jądrowymi. Pierwszym odkrytym przypadkiem izomerii był człon szeregu uranowego ((...)) , izomeryczne jądra ((...)) (patrz rys. 3.19).<br> Jądra 2 i UZ powstają z ((...)). Jądra 2 znajdują się w stanie wzbudzonym o 0,07 MeV wyższym od stanu podstawowego ((...)) jąder 2 przechodzi do tego stanu.<br> Prawie 100% jąder 2 przechodzi wprost do stanu podstawowego 234 ((...)) poza
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego