Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 43
Miejsce wydania: Kraków
Rok wydania: 1993
Rok powstania: 1994
pełna biofilmografia.
Ale i tak naczelny "Positif" Michel Ciment wybrzydza w recenzji, że to tylko namiastka; to przecież skandal, powiada, by tak wielki reżyser, pracujący od tylu lat, nie doczekał się dotąd we Francji pełnego monograficznego omówienia.
Tutejsza kultura przyzwyczaiła przecież swoich uczestników do "panowania nad całością", co ma być odpowiednikiem codziennego poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji.
To poczucie od dawna jednak jest złudą.
Moi francuscy znajomi lękają się o przyszłość.
Państwowy budżet przestaje gwarantować realizację wygodnego, wypracowanego tu przez lata, systemu ubezpieczeń społecznych.
Przybiera fala młodych ludzi bez pracy, którzy czują się niepotrzebni; w podparyskich osiedlach są coraz bardziej widoczni.
Słychać
pełna &lt;orig&gt;biofilmografia&lt;/&gt;.<br>Ale i tak naczelny "Positif" Michel Ciment wybrzydza w recenzji, że to tylko namiastka; to przecież skandal, powiada, by tak wielki reżyser, pracujący od tylu lat, nie doczekał się dotąd we Francji pełnego monograficznego omówienia.<br>Tutejsza kultura przyzwyczaiła przecież swoich uczestników do "panowania nad całością", co ma być odpowiednikiem codziennego poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji.<br>To poczucie od dawna jednak jest złudą.<br>Moi francuscy znajomi lękają się o przyszłość.<br>Państwowy budżet przestaje gwarantować realizację wygodnego, wypracowanego tu przez lata, systemu ubezpieczeń społecznych.<br>Przybiera fala młodych ludzi bez pracy, którzy czują się niepotrzebni; w &lt;orig&gt;podparyskich&lt;/&gt; osiedlach są coraz bardziej widoczni.<br>Słychać
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego