Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 10
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
roku przez Michała Kościelniaka. Będzie się w niej mieścić muzeum starych sprzętów, narzędzi, mebli, strojów i instrumentów.
BZ



Świat Homera Tatr

Jakiś czas temu, z końcem ubiegłego roku poproszono mnie o przeczytanie książki nieznanego mi wcześniej autora Jana Majdy, zatytułowanej "Góralszczyzna i Tatry w twórczości Stanisława Witkiewicza". Wydała ją krakowska oficyna "Universitas", a finansowy mecenat dzierżył m.in. Instytut Filologii Polskiej UJ. Stanisław Witkiewicz to jeden z legendarnych filarów panteonu zakopiańskiej chwały, pomyślałem więc, że lektura ta odkryje przede mną nieznane oblicze tej pięknej i zasłużonej dla kultury narodowej postaci.
W rzeczywistości książka jest pracą naukową i w tak należy ją
roku przez Michała Kościelniaka. Będzie się w niej mieścić muzeum starych sprzętów, narzędzi, mebli, strojów i instrumentów.<br>&lt;au&gt;BZ&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Świat Homera Tatr&lt;/tit&gt;<br><br>Jakiś czas temu, z końcem ubiegłego roku poproszono mnie o przeczytanie książki nieznanego mi wcześniej autora Jana Majdy, zatytułowanej "Góralszczyzna i Tatry w twórczości Stanisława Witkiewicza". Wydała ją krakowska oficyna "Universitas", a finansowy mecenat dzierżył m.in. Instytut Filologii Polskiej UJ. Stanisław Witkiewicz to jeden z legendarnych filarów panteonu zakopiańskiej chwały, pomyślałem więc, że lektura ta odkryje przede mną nieznane oblicze tej pięknej i zasłużonej dla kultury narodowej postaci.<br>W rzeczywistości książka jest pracą naukową i w tak należy ją
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego