Typ tekstu: Książka
Autor: Hamrol Adam, Mantura Władysław
Tytuł: Zarządzanie jakością. Teoria i praktyka
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 1998
indywidualnych i mocy sumy mnogościowej tych jakości [34, s. 58]:

Z zależności (1.6) wynika, że wskaźnik gn jest wielkością niemianowaną o unormowanym przedziale zmienności [0,1]. Rosnące wartości wskaźnika ilustrują wzrost podobieństwa jakościowego przedmiotów danego zbioru (i odwrotnie). Jeżeli gn=0, oznacza to całkowity, lecz względny w związku z ograniczonością jakości indywidualnych, brak podobieństwa. Równość gn=1 oznacza względną identyczność przedmiotów danego zbioru.
Drugi stopień analizy podobieństwa opiera się na porównywaniu stanów cech i stanów jakości przedmiotów. W odniesieniu do ciągłych cech kwantytatywnych jest niemożliwe (z założenia) stwierdzenie absolutnej identyczności stanów tych cech, identyfikowanych na przedmiotach.
Kierując się zatem względami
indywidualnych i mocy sumy mnogościowej tych jakości [34, s. 58]:<br>&lt;gap&gt;<br>Z zależności (1.6) wynika, że wskaźnik gn jest wielkością niemianowaną o unormowanym przedziale zmienności [0,1]. Rosnące wartości wskaźnika ilustrują wzrost podobieństwa jakościowego przedmiotów danego zbioru (i odwrotnie). Jeżeli gn=0, oznacza to całkowity, lecz względny w związku z ograniczonością jakości indywidualnych, brak podobieństwa. Równość gn=1 oznacza względną identyczność przedmiotów danego zbioru.<br>Drugi stopień analizy podobieństwa opiera się na porównywaniu stanów cech i stanów jakości przedmiotów. W odniesieniu do ciągłych cech kwantytatywnych jest niemożliwe (z założenia) stwierdzenie absolutnej identyczności stanów tych cech, identyfikowanych na przedmiotach.<br>Kierując się zatem względami
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego