Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Wyborcza
Nr: 27.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Krzyżaków ci u nas dostatek
Do ekranizacji "Krzyżaków" Henryka Sienkiewicza przygotowuje się niezależnie dwóch reżyserów - pracująca od lat za granicą Agnieszka Holland oraz operator i reżyser, twórca "Młodych wilków", Jarosław Żamojda.
Dopiero co na ekranach polskich kin triumfy święciły "Ogniem i mieczem" i "Pan Tadeusz", w przyszłym tygodniu zaczną się zdjęcia do "Quo Vadis". Pęd do przynoszących zyski ekranizacji znanych lektur spowodował małe zamieszanie.
Krzyżacy Żamojdy
- O tym, że Holland kręci "Krzyżaków", dowiaduję się
Krzyżaków ci u nas dostatek&lt;/tit&gt;<br>Do ekranizacji &lt;name type="prod"&gt;"Krzyżaków"&lt;/name&gt; &lt;name type="person"&gt;Henryka Sienkiewicza&lt;/name&gt; przygotowuje się niezależnie dwóch reżyserów - pracująca od lat za granicą &lt;name type="person"&gt;Agnieszka Holland&lt;/name&gt; oraz operator i reżyser, twórca &lt;name type="prod"&gt;"Młodych wilków"&lt;/name&gt;, &lt;name type="person"&gt;Jarosław Żamojda&lt;/name&gt;. <br>Dopiero co na ekranach polskich kin triumfy święciły &lt;name type="prod"&gt;"Ogniem i mieczem"&lt;/name&gt; i &lt;name type="prod"&gt;"Pan Tadeusz"&lt;/name&gt;, w przyszłym tygodniu zaczną się zdjęcia do &lt;name type="prod"&gt;"Quo Vadis"&lt;/name&gt;. Pęd do przynoszących zyski ekranizacji znanych lektur spowodował małe zamieszanie.<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="work"&gt;Krzyżacy&lt;/name&gt; &lt;name type="person"&gt;Żamojdy&lt;/name&gt;&lt;/tit&gt;<br>- O tym, że &lt;name type="person"&gt;Holland&lt;/name&gt; kręci &lt;name type="prod"&gt;"Krzyżaków"&lt;/name&gt;, dowiaduję się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego