Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.29
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
M. Golan, wyk. A. Arkin, L. Fletcher,
V. Perrine, S. Winters, obycz, 109 min. Izrael, 1978.

Wędrowny akrobata, karciarz i szuler, a zarazem wielki marzyciel zakochuje się w arystokratce i postanawia potęgą swego uczucia zniweczyć przepaść, jaka dzieli go od ukochanej.
Bohater uwikłany jest jednak w realia swego własnego wcielenia - opętany jest bowiem ideą latania i zamierza dorównać w tym ptakom. Rozdarty między rzeczami niemożliwymi - obiektem niespełnionej miłości oraz ideą oderwania się od ziemi, powoli zatraca poczucie rzeczywistości.
Film jest poetycką przypowieścią o marzycielu, którego przerasta wykreowana przez niego rzeczywistość. Widowiskowe walory filmu uzupełnia doskonała muzyka.
18:05 ale kino!Niełatwo
M. Golan, wyk. A. Arkin, L. Fletcher,<br>V. Perrine, S. Winters, obycz, 109 min. Izrael, 1978.&lt;/&gt;<br><br>Wędrowny akrobata, karciarz i szuler, a zarazem wielki marzyciel zakochuje się w arystokratce i postanawia potęgą swego uczucia zniweczyć przepaść, jaka dzieli go od ukochanej.<br>Bohater uwikłany jest jednak w realia swego własnego wcielenia - opętany jest bowiem ideą latania i zamierza dorównać w tym ptakom. Rozdarty między rzeczami niemożliwymi - obiektem niespełnionej miłości oraz ideą oderwania się od ziemi, powoli zatraca poczucie rzeczywistości.<br>Film jest poetycką przypowieścią o marzycielu, którego przerasta wykreowana przez niego rzeczywistość. Widowiskowe walory filmu uzupełnia doskonała muzyka.<br>18:05 ale kino!&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Niełatwo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego