Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
doprowadziła do obalenia reżimu Slobodana Miloszevicia. W marcu 2003 roku Djindjić został zamordowany. Na krótko przed tym próbowano staranować jego samochód ciężarówką.
, B92, BETA, TANJUG, PAP



POWIEDZIELI "RZECZPOSPOLITEJ"

Szinisza Szikman z belgradzkiego centrum Otpor

Powody obecnego zamachu były te same, co w przypadku Djindjicia. Podobnie jak on, prezydent Boris Tadić opowiada się za wydaniem trybunałowi w Hadze wszystkich zbrodniarzy wojennych. W szczególności chodzi o byłego dowódcę wojsk Republiki Serbskiej Ratko Mladicia i jej prezydenta Radovana Karadżicia, którzy mają kryjówki także w Serbii.



Nikola Barović, belgradzki adwokat, były obrońca opozycji

To była demonstracja siły zwolenników Miloszevicia. Wciąż nie mogą się pogodzić, że 5
doprowadziła do obalenia reżimu &lt;name type="person"&gt;Slobodana Miloszevicia&lt;/&gt;. W marcu 2003 roku &lt;name type="person"&gt;Djindjić&lt;/&gt; został zamordowany. Na krótko przed tym próbowano staranować jego samochód ciężarówką.<br>&lt;au&gt;&lt;gap&gt;, B92, BETA, TANJUG, PAP&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1 type="comm"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;POWIEDZIELI "RZECZPOSPOLITEJ"&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Szinisza Szikman z belgradzkiego centrum Otpor&lt;/&gt;<br><br>Powody obecnego zamachu były te same, co w przypadku Djindjicia. Podobnie jak on, prezydent Boris Tadić opowiada się za wydaniem trybunałowi w Hadze wszystkich zbrodniarzy wojennych. W szczególności chodzi o byłego dowódcę wojsk Republiki Serbskiej Ratko Mladicia i jej prezydenta Radovana Karadżicia, którzy mają kryjówki także w Serbii.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1 type="comm"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Nikola Barović, belgradzki adwokat, były obrońca opozycji&lt;/&gt;<br><br>To była demonstracja siły zwolenników Miloszevicia. Wciąż nie mogą się pogodzić, że 5
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego