Typ tekstu: Książka
Autor: Jania Jacek
Tytuł: Glacjologia
Rok: 1993
L. Kaszowski i in.).
W nowym ośrodku geograficznym na Uniwersytecie Śląskim w Sosnowcu M. Pulina zainicjował z końcem lat siedemdziesiątych badania glacjologiczne na Spitsbergenie. Rozwinęły się one w kierunku hydrologii i hydrochemii wód lodowcowych oraz badań dynamiki lodowców, a także ewolucji zlodowacenia (M. Pulina, J. Jania, J. Leszkiewicz, P. Głowacki oraz inni). W 1982 r. zapoczątkowano program obejmujący badania spitsbergeńskich lodowców uchodzących do morza (Jania, 1988b). Ta bardzo aktualna problematyka jest nadal intensywnie rozwijana.
Ostatnio ośrodek lubelski (K. Pękala i zespół) podejmuje pewne elementy problematyki glacjalnej podczas samodzielnych wypraw na Spitsbergen.
Nie sposób tutaj wymienić wszystkich tematów badawczych podejmowanych przez poszczególne
L. Kaszowski i in.).<br> W nowym ośrodku geograficznym na Uniwersytecie Śląskim w Sosnowcu M. Pulina zainicjował z końcem lat siedemdziesiątych badania glacjologiczne na Spitsbergenie. Rozwinęły się one w kierunku hydrologii i hydrochemii wód lodowcowych oraz badań dynamiki lodowców, a także ewolucji zlodowacenia (M. Pulina, J. Jania, J. Leszkiewicz, P. Głowacki oraz inni). W 1982 r. zapoczątkowano program obejmujący badania spitsbergeńskich lodowców uchodzących do morza (Jania, 1988b). Ta bardzo aktualna problematyka jest nadal intensywnie rozwijana.<br> Ostatnio ośrodek lubelski (K. Pękala i zespół) podejmuje pewne elementy problematyki glacjalnej podczas samodzielnych wypraw na Spitsbergen.<br> Nie sposób tutaj wymienić wszystkich tematów badawczych podejmowanych przez poszczególne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego