Typ tekstu: Książka
Autor: Sejm RP
Tytuł: Kodeks Karny
Rok powstania: 1969
W razie skazania za przestępstwo ciągłe, sąd może orzec karę w granicach do najwyższego ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę, nie przekraczając jednak granicy danego rodzaju kary.
Art. 58[a]. (28) Jeżeli sprawca popełnia przestępstwo działając w zorganizowanej grupie lub związku mającym na celu przestępstwo, sąd wymierzając karę pozbawienia wolności może orzec tę karę w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę, nie przekraczając jednak granicy tego rodzaju kary.
Art. 59. § 1. (29) Charakter chuligański występku sąd uwzględnia jako okoliczność wpływającą na zaostrzenie kary.
§ 2. (30) (skreślony).
§ 3. (31) Sąd może orzec na rzecz pokrzywdzonego albo na rzecz Polskiego Czerwonego
W razie skazania za przestępstwo ciągłe, sąd może orzec karę w granicach do najwyższego ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę, nie przekraczając jednak granicy danego rodzaju kary.<br>Art. 58[a]. (28) Jeżeli sprawca popełnia przestępstwo działając w zorganizowanej grupie lub związku mającym na celu przestępstwo, sąd wymierzając karę pozbawienia wolności może orzec tę karę w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę, nie przekraczając jednak granicy tego rodzaju kary.<br>Art. 59. § 1. (29) Charakter chuligański występku sąd uwzględnia jako okoliczność wpływającą na zaostrzenie kary.<br>§ 2. (30) (skreślony).<br>§ 3. (31) Sąd może orzec na rzecz pokrzywdzonego albo na rzecz Polskiego Czerwonego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego