Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
poszukuje się jej wartości maksymalnej. To zadanie w obu przypadkach sprowadza się do poszukiwania odpowiedniej konfiguracji tych członów.
6.3.2.Wyznaczenie wektora siły granicznej, stycznego do toru ostrza
Zgodnie z przyjętą definicją, siła skrawania jest równa najmniejszej z sił granicznych, stycznych do toru ostrza, wyznaczonych dla określonej konfiguracji członów osprzętu. Wynika z tego, że wyznaczenie siły skrawania sprowadza się do obliczenia wektorów odpowiednich sił granicznych stycznych do toru oraz do wyboru spośród nich wektora najmniejszego.
Metoda służąca do tego celu zostanie przedstawiona na przykładzie obliczenia wektora siły granicznej dla mechanizmu napędowego wysięgnika.
Dowolnie skierowaną siłę graniczną można obliczyć na podstawie
poszukuje się jej wartości maksymalnej. To zadanie w obu przypadkach sprowadza się do poszukiwania odpowiedniej konfiguracji tych członów.<br>&lt;tit1&gt;6.3.2.Wyznaczenie wektora siły granicznej, stycznego do toru ostrza&lt;/&gt;<br>Zgodnie z przyjętą definicją, siła skrawania jest równa najmniejszej z sił granicznych, stycznych do toru ostrza, wyznaczonych dla określonej konfiguracji członów osprzętu. Wynika z tego, że wyznaczenie siły skrawania sprowadza się do obliczenia wektorów odpowiednich sił granicznych stycznych do toru oraz do wyboru spośród nich wektora najmniejszego.<br>Metoda służąca do tego celu zostanie przedstawiona na przykładzie obliczenia wektora siły granicznej dla mechanizmu napędowego wysięgnika.<br>Dowolnie skierowaną siłę graniczną można obliczyć na podstawie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego