Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
ustnego - spośród Polaków zakwalifikowało się 2,1 osoby na jedno miejsce. Podobnie wypadli Czesi i Węgrzy. Spośród Litwinów, Łotyszów i Maltańczyków chętnych do pracy w Brukseli, po pierwszym odsiewie, zostało niewielu więcej niż przysługujących ich państwom miejsc.
Z 7399 Polaków, którzy zgłosili się do egzaminów organizowanych w Brukseli i kilku polskich miastach, na testy przyszło ostatecznie 3446, czyli mniej niż połowa. To nic nadzwyczajnego, podobny odsetek kandydatów zdezerterował jeszcze przed egzaminem w pozostałych dziewięciu krajach. I tak jednak w przypadku Polaków konkurencja była największa - na miejsce przypadało aż 11 kandydatów.
Jak pokazują dane Europejskiego Biura Rekrutacji Personelu (EPSO) najwięcej osób przypadkowych, po
ustnego - spośród Polaków zakwalifikowało się 2,1 osoby na jedno miejsce. Podobnie wypadli Czesi i Węgrzy. Spośród Litwinów, Łotyszów i Maltańczyków chętnych do pracy w &lt;name type="place"&gt;Brukseli&lt;/&gt;, po pierwszym odsiewie, zostało niewielu więcej niż przysługujących ich państwom miejsc.<br>Z 7399 Polaków, którzy zgłosili się do egzaminów organizowanych w &lt;name type="place"&gt;Brukseli&lt;/&gt; i kilku polskich miastach, na testy przyszło ostatecznie 3446, czyli mniej niż połowa. To nic nadzwyczajnego, podobny odsetek kandydatów zdezerterował jeszcze przed egzaminem w pozostałych dziewięciu krajach. I tak jednak w przypadku Polaków konkurencja była największa - na miejsce przypadało aż 11 kandydatów.<br>Jak pokazują dane &lt;name type="org"&gt;Europejskiego Biura Rekrutacji Personelu&lt;/&gt; (&lt;name type="org"&gt;EPSO&lt;/&gt;) najwięcej osób przypadkowych, po
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego