Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
pochłonęła go ziemia. (...)
Źródło: www.gazeta.pl


Finlandia
Kupowanie seksu powinno być zdelegalizowane i karalne - uważa minister sprawiedliwości
Prostytutka to nie towar

Finlandia szykuje się do wprowadzenia zakazu uprawiania seksu za pieniądze. Podobnie jak w sąsiedniej Szwecji, gdzie podobny zakaz obowiązuje od pięciu lat, miałby on dotyczyć klientów, a nie prostytutek.
- Na pewno przyczyniłby się do ograniczenia prostytucji, i to w czasie, gdy wzrasta liczba przestępstw związanych z działalnością sutenerów - zachwalał projekt minister sprawiedliwości Johannes Koskinen. Jego zdaniem kryminalizacja płatnego seksu wzmocniłaby "prawo decydowania o własnej seksualności i równouprawnienie płci".

Do sześciu lat więzienia

Wczoraj projekt trafił do Rady Ministrów. Ku
pochłonęła go ziemia.&lt;/&gt;&lt;/&gt; (...)<br>Źródło: www.gazeta.pl&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Finlandia&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Kupowanie seksu powinno być zdelegalizowane i karalne - uważa minister sprawiedliwości&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Prostytutka to nie towar&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;&lt;name type="place"&gt;Finlandia&lt;/&gt; szykuje się do wprowadzenia zakazu uprawiania seksu za pieniądze. Podobnie jak w sąsiedniej &lt;name type="place"&gt;Szwecji&lt;/&gt;, gdzie podobny zakaz obowiązuje od pięciu lat, miałby on dotyczyć klientów, a nie prostytutek.&lt;/&gt;<br>&lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Na pewno przyczyniłby się do ograniczenia prostytucji, i to w czasie, gdy wzrasta liczba przestępstw związanych z działalnością sutenerów&lt;/&gt;&lt;/&gt; - zachwalał projekt minister sprawiedliwości &lt;name type="person"&gt;Johannes Koskinen&lt;/&gt;. Jego zdaniem kryminalizacja płatnego seksu wzmocniłaby &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"prawo decydowania o własnej seksualności i równouprawnienie płci"&lt;/&gt;&lt;/&gt;.<br><br>&lt;tit&gt;Do sześciu lat więzienia&lt;/&gt;<br><br>Wczoraj projekt trafił do &lt;name type="org"&gt;Rady Ministrów&lt;/&gt;. Ku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego