Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 9
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
niczym lodołamacz miażdżąca kolejne przeszkody i tabu w dziedzinie genetyki, biofizyki czy cybernetyki. Tego procesu się nie zatrzyma.
Ostatnio w świecie odbiło się echem osiągnięcie Koreańczyków z uniwersytetu w Seulu, którzy wyhodowali z ludzkich klonów 11 linii komórek macierzystych, co daje szansę na masową produkcję takich komórek. To ważne - twierdzą protagoniści - bo dzięki temu będzie można leczyć zdrowymi komórkami serca po zawale, przywracać władzę w sparaliżowanych kończynach, ratować poparzonym życie, przeszczepiając skórę. Przeszczepy nie będą odrzucane, bo organizm rozpozna komórki jako własne. Antagoniści wznoszą larum, przestrzegając przed klonowaniem ludzi na organy i nieposzanowaniem życia.

Obu stronom umknęło gdzieś to, co być
niczym lodołamacz miażdżąca kolejne przeszkody i tabu w dziedzinie genetyki, biofizyki czy cybernetyki. Tego procesu się nie zatrzyma. <br>Ostatnio w świecie odbiło się echem osiągnięcie Koreańczyków z uniwersytetu w Seulu, którzy wyhodowali z ludzkich klonów 11 linii komórek macierzystych, co daje szansę na masową produkcję takich komórek. To ważne - twierdzą protagoniści - bo dzięki temu będzie można leczyć zdrowymi komórkami serca po zawale, przywracać władzę w sparaliżowanych kończynach, ratować poparzonym życie, przeszczepiając skórę. Przeszczepy nie będą odrzucane, bo organizm rozpozna komórki jako własne. Antagoniści wznoszą larum, przestrzegając przed klonowaniem ludzi na organy i nieposzanowaniem życia. <br><br>Obu stronom umknęło gdzieś to, co być
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego