Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
7.11) otrzymuje się

Biorąc pod uwagę (4.6), na podstawie rys. 7.3, można napisać

oraz

i w konsekwencji, po przekształceniach (7.12), otrzymuje się

Oznaczając

zależność (7.15) można zapisać w postaci

b. Siła PF jest skierowana tak, iż jej linia działania nie przechodzi przez punkt w którym przecinają się hodografy HFD1 i HFE1 (rys. 7.4).
Rozpatrywany będzie przypadek, w którym siła PF działa w strefie D. Jest ona oznaczona jako PFD. Dla tak wybranego kierunku działania wartość siły czynnej jest określona przez hodograf HFD1.
Z rysunku 7.4 wynika, że

oraz

Tak więc, w rozpatrywanym przypadku, równanie
7.11) otrzymuje się<br>&lt;gap&gt;<br>Biorąc pod uwagę (4.6), na podstawie rys. 7.3, można napisać<br>&lt;gap&gt;<br>oraz<br>&lt;gap&gt;<br>i w konsekwencji, po przekształceniach (7.12), otrzymuje się<br>&lt;gap&gt;<br>Oznaczając<br>&lt;gap&gt;<br>zależność (7.15) można zapisać w postaci<br>&lt;gap&gt;<br>b. Siła PF jest skierowana tak, iż jej linia działania nie przechodzi przez punkt w którym przecinają się hodografy HFD1 i HFE1 (rys. 7.4).<br>Rozpatrywany będzie przypadek, w którym siła PF działa w strefie D. Jest ona oznaczona jako PFD. Dla tak wybranego kierunku działania wartość siły czynnej jest określona przez hodograf HFD1.<br>Z rysunku 7.4 wynika, że<br>&lt;gap&gt;<br>oraz<br>&lt;gap&gt;<br>Tak więc, w rozpatrywanym przypadku, równanie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego