Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 10 (18)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
lub karkowi, kiedy mówi - jest to nieświadoma próba rozproszenia twojej uwagi i ukrycia kłamstwa. Wymuszone gesty, takie jak np. leniwe wzruszanie ramionami i słabe uśmieszki także oznaczają brak przekonania do własnych słów.

Błyskawicznie kończy rozmowę

Jeśli podejrzewasz, że kłamie, nie oskarżaj go - po prostu zadawaj niewinnie brzmiące pytania. Jeśli coś przeskrobał, będzie rozpaczliwie próbował zakończyć rozmowę. - Doskonale wie, że im dłuższe przesłuchanie, tym większa szansa wpadki - mówi Lieberman. Prawdomówni ludzie mówią z łatwością - nie mają przecież nic do ukrycia.

Przymyka oczy na twoje kłamstwa

Wypróbuj ten oto test szczerości: kiedy już się rozgada, opowiedz jakąś bujdę. - Gdy mówi, że był w
lub karkowi, kiedy mówi - jest to nieświadoma próba rozproszenia twojej uwagi i ukrycia kłamstwa. Wymuszone gesty, takie jak np. leniwe wzruszanie ramionami i słabe uśmieszki także oznaczają brak przekonania do własnych słów.<br><br>&lt;tit&gt;Błyskawicznie kończy rozmowę&lt;/&gt;<br><br>Jeśli podejrzewasz, że kłamie, nie oskarżaj go - po prostu zadawaj niewinnie brzmiące pytania. Jeśli coś przeskrobał, będzie rozpaczliwie próbował zakończyć rozmowę. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Doskonale wie, że im dłuższe przesłuchanie, tym większa szansa wpadki&lt;/&gt;&lt;/&gt; - mówi Lieberman. Prawdomówni ludzie mówią z łatwością - nie mają przecież nic do ukrycia.<br><br>&lt;tit&gt;Przymyka oczy na twoje kłamstwa&lt;/&gt;<br><br>Wypróbuj ten oto test szczerości: kiedy już się rozgada, opowiedz jakąś bujdę. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Gdy mówi, że był w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego