Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wprost
Nr: 02.20 (8)
Miejsce wydania: Poznań
Rok: 2000
użyciu siły przeciwko Serbii w obronie ludności Kosowa. Jak ocenia pan teraz rezultaty tej akcji? Czy zakończenie walk oznacza zawarcie pokoju?

- Pokój to coś więcej niż zakończenie walki. To osiągnięcie zgody narodowej, odzyskanie wzajemnego zaufania przez zwaśnione strony i odbudowa ze zniszczeń. Nie można momentalnie zagoić ran, które jątrzyły się przez dziesiątki, a nawet przez setki lat. To wszystko wymaga czasu. Aby ułatwić ten proces, utrzymujemy w Kosowie siły pokojowe, mające zapobiec agresji między zwaśnionymi stronami. Zdajemy sobie sprawę, że wysyłając żołnierzy, nie sprawimy, iż ludzie zaczną się kochać, lecz na pewno ułatwimy nawiązanie dialogu i stopniową odbudowę kraju.

- Ostatnio wiele
użyciu siły przeciwko Serbii w obronie ludności Kosowa. Jak ocenia pan teraz rezultaty tej akcji? Czy zakończenie walk oznacza zawarcie pokoju?&lt;/&gt;<br><br>&lt;who10&gt;- Pokój to coś więcej niż zakończenie walki. To osiągnięcie zgody narodowej, odzyskanie wzajemnego zaufania przez zwaśnione strony i odbudowa ze zniszczeń. Nie można momentalnie zagoić ran, które jątrzyły się przez dziesiątki, a nawet przez setki lat. To wszystko wymaga czasu. Aby ułatwić ten proces, utrzymujemy w Kosowie siły pokojowe, mające zapobiec agresji między zwaśnionymi stronami. Zdajemy sobie sprawę, że wysyłając żołnierzy, nie sprawimy, iż ludzie zaczną się kochać, lecz na pewno ułatwimy nawiązanie dialogu i stopniową odbudowę kraju.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who9&gt;- Ostatnio wiele
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego