Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
flotylli rzecznej99. Pozostałe 4 sztuki stanowiły zapewne rezerwę.

Celowniki do nkm kal 20 mm

Celowniki te stanowiły wyposażenie najcięższych karabinów maszynowych (nkm kal 20 mm wz. 38 FK, konstrukcji inż. Bolesława Jurka i inż. Wawrzyńca Lewandowskiego, które zamierzano produkować w dwóch wersjach "A" i "D".
Wersja "A" przeznaczona była do przezbrojenia polskich czołgów TKS. Celownik do tej wersji karabina nazywano: "Luneta czołgowa do nkm 20 mm - ŤAť". Jednocześnie z lunetą czołgową produkowano "Kolimator do weryfikacji", który służył do prawidłowego montowania karabina w czołgu. Rozpoczęcie produkcji obu przyrządów nastąpiło w 1938 r.
Nie znana jest dokładna liczba lunet wyprodukowanych do końca sierpnia
flotylli rzecznej99. Pozostałe 4 sztuki stanowiły zapewne rezerwę.<br><br>&lt;tit&gt;Celowniki do nkm kal 20 mm&lt;/&gt;<br><br> Celowniki te stanowiły wyposażenie najcięższych karabinów maszynowych (nkm kal 20 mm wz. 38 FK, konstrukcji inż. Bolesława Jurka i inż. Wawrzyńca Lewandowskiego, które zamierzano produkować w dwóch wersjach "A" i "D".<br>Wersja "A" przeznaczona była do przezbrojenia polskich czołgów TKS. Celownik do tej wersji karabina nazywano: "Luneta czołgowa do nkm 20 mm - ŤAť". Jednocześnie z lunetą czołgową produkowano "Kolimator do weryfikacji", który służył do prawidłowego montowania karabina w czołgu. Rozpoczęcie produkcji obu przyrządów nastąpiło w 1938 r.<br>Nie znana jest dokładna liczba lunet wyprodukowanych do końca sierpnia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego