Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 5
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
wieczerzy wigilijnej pszczelarz brał biały opłatek ze stołu, szedł do swej przydomowej pasieki i okruszynę opłatka wkładał do wylotka ula mówiąc: "Pszczoły moje - Bóg się nam narodził". Niekiedy, lekko stukając w ul słuchał jego odgłosu. Jeżeli bowiem ktoś nie wierzy, że w noc wigilijną zwierzęta mówią, to musi wiedzieć, że pszczoły mówią naprawdę. Bowiem pszczoła to "Owad święty", "Mucha Boża", "Iskierka Boża".
Tak postępowali dawno temu nasi pszczelarze, tak też czyni wielu pszczelarzy do dzisiaj, aby w ten sposób uszanować tradycje ojców i trud pszczelego roju.
Józef Różański, mistrz pszczelarski



Z prac Rady Miejskiej

29 stycznia odbyła się kolejna - V sesja
wieczerzy wigilijnej pszczelarz brał biały opłatek ze stołu, szedł do swej przydomowej pasieki i okruszynę opłatka wkładał do wylotka ula mówiąc: "Pszczoły moje - Bóg się nam narodził". Niekiedy, lekko stukając w ul słuchał jego odgłosu. Jeżeli bowiem ktoś nie wierzy, że w noc wigilijną zwierzęta mówią, to musi wiedzieć, że pszczoły mówią naprawdę. Bowiem pszczoła to "Owad święty", "Mucha Boża", "Iskierka Boża".<br> Tak postępowali dawno temu nasi pszczelarze, tak też czyni wielu pszczelarzy do dzisiaj, aby w ten sposób uszanować tradycje ojców i trud pszczelego roju.<br>&lt;au&gt;Józef Różański, mistrz pszczelarski&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Z prac Rady Miejskiej&lt;/tit&gt;<br><br>29 stycznia odbyła się kolejna - V sesja
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego