Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
francuskich armat przeciwlotniczych kalibru 75 mm wz. 97, które znajdowały się ówcześnie na wyposażeniu Wojska Polskiego. Konstruktorem obu modeli był dyrektor techniczny fabryki, inż. A. Dłuski.
Przeprowadzony w październiku 1927 r. odbiór pierwszego modelu aparatu przez komisję składającą się z przedstawicieli Departamentów Artylerii, Uzbrojenia, Lotnictwa oraz COMU, IBMU i pierwszego pułku artylerii przeciwlotniczej zakończył się wynikiem negatywnym.

W roku następnym po uwzględnieniu negatywnych wyników modelu pierwszego wykonano i przebadano model drugi, którego również nie zakwalifikowano do produkcji seryjnej.
Według oceny Departamentu Uzbrojenia „złożyły się na to dwa czynniki: z jednej strony, firma nie miała jeszcze dostatecznego doświadczenia w tego rodzaju
francuskich armat przeciwlotniczych kalibru 75 mm wz. 97, które znajdowały się ówcześnie na wyposażeniu Wojska Polskiego. Konstruktorem obu modeli był dyrektor techniczny fabryki, inż. A. Dłuski.<br>Przeprowadzony w październiku 1927 r. odbiór pierwszego modelu aparatu przez komisję składającą się z przedstawicieli Departamentów Artylerii, Uzbrojenia, Lotnictwa oraz COMU, IBMU i pierwszego pułku artylerii przeciwlotniczej zakończył się wynikiem negatywnym.<br><br>W roku następnym po uwzględnieniu negatywnych wyników modelu pierwszego wykonano i przebadano model drugi, którego również nie zakwalifikowano do produkcji seryjnej.<br>Według oceny Departamentu Uzbrojenia &lt;q&gt;&#132;złożyły się na to dwa czynniki: z jednej strony, firma nie miała jeszcze dostatecznego doświadczenia w tego rodzaju
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego