Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 7-8
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1964
myślał o swojej polskości. Chłopak musiał być fenomenem. Byłem zadowolony, że książka ukazała się krótka.

Renata J. lat 17: "Bardzo podobają mi się książki Rodziewiczówny: "Wrzos" to wzruszająca tragedia. W innych jej utworach też są bogate opisy "otoczenia przyrody i życia ludzkiego".

K. Brodziński: "Podoba mi się "W pustyni i puszczy", "Szatan z VII klasy", "chłopcy Z placu broni" i "Piętnastoletni kapitan". Akcja bohaterów powyższych książek jest bardzo awanturnicza i ciekawa. I co ważne dzielni. Chciałbym być na ich miejscu. Ciekawią mnie także historyczne książki o rycerzach średniowiecznych. I interesują powieści z czasów Napoleona i Sobieskiego".

M. P.: "Duże wrażenie wywarł
myślał o swojej polskości. Chłopak musiał być fenomenem. Byłem zadowolony, że książka ukazała się krótka.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt; Renata J. lat 17: "Bardzo podobają mi się książki Rodziewiczówny: "Wrzos" to wzruszająca tragedia. W innych jej utworach też są bogate opisy "otoczenia przyrody i życia ludzkiego".&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt; K. Brodziński: "Podoba mi się "W pustyni i puszczy", "Szatan z VII klasy", "chłopcy Z placu broni" i "Piętnastoletni kapitan". Akcja bohaterów powyższych książek jest bardzo awanturnicza i ciekawa. I co ważne dzielni. Chciałbym być na ich miejscu. Ciekawią mnie także historyczne książki o rycerzach średniowiecznych. I interesują powieści z czasów Napoleona i Sobieskiego".&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt; M. P.: "Duże wrażenie wywarł
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego