Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
oznaczeń energii naładowanych cząstek (cząstek , protonów, deuteronów) dokonuje się za pomocą spektrometrów magnetycznych, będących odmianą spektrometrów mas.
Prędkość naładowanych cząstek poruszających się w polu magnetycznym po torach kołowych określa równanie: ((...)) w którym m oznacza masę, Ze - ładunek cząstek, r - promień toru, B - indukcję magnetyczną. Dla wysokich energii wprowadza się poprawkę relatywistyczną. Jeżeli ładunek elementarny jest określony w kulombach 1 ((...)) w metrach ((...)), masa w [kg] , to otrzymuje się prędkość w ((...)) gdzie H - natężenie pola magnetycznego, 0 - przenikalność magnetyczna próżni.
Wyrażenie na energię cząstek ma postać: ((...)) Dokładność metody wynosi 1%.
Najczęściej do identyfikacji i wyznaczania energii promieniowania stosuje się obecnie spektrometry , wyposażone w
oznaczeń energii naładowanych cząstek (cząstek , protonów, deuteronów) dokonuje się za pomocą spektrometrów magnetycznych, będących odmianą spektrometrów mas.<br> Prędkość naładowanych cząstek poruszających się w polu magnetycznym po torach kołowych określa równanie: ((...)) w którym m oznacza masę, Ze - ładunek cząstek, r - promień toru, B - indukcję magnetyczną. Dla wysokich energii wprowadza się poprawkę relatywistyczną. Jeżeli ładunek elementarny jest określony w kulombach 1 ((...)) w metrach ((...)), masa w [kg] , to otrzymuje się prędkość w ((...)) gdzie H - natężenie pola magnetycznego, 0 - przenikalność magnetyczna próżni.<br> Wyrażenie na energię cząstek ma postać: ((...)) Dokładność metody wynosi 1%.<br> Najczęściej do identyfikacji i wyznaczania energii promieniowania stosuje się obecnie spektrometry , wyposażone w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego