Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
nie na swoją miarę i tracąc rezon na widok pewności, z jaką z tradycyjnych ról wychodzą kobiety. "Większość mężczyzn nie ma życia. Zamiast niego jest tylko wielkie udawanie" - pisze w psychologicznym studium "Męskość" Steve Biddhulph.

Na wystawie "Boys", którą od 16 czerwca można zobaczyć w krakowskim Bunkrze Sztuki, polscy mężczyźni rozprawiają się z "męskimi mitami o męskości". To pierwsza u nas wystawa o tym, że mężczyzna wkrótce podzieli los dinozaura. Kuratorki Magdalena Ujma i Joanna Zielińska, feministki z grupy Exgirls, namówiły kilku artystów do przedstawienia refleksji o byciu mężczyzną. Co tu kryć - jest ona gorzka.

W jednej z instalacji widzimy sesję fotografii
nie na swoją miarę i tracąc rezon na widok pewności, z jaką z tradycyjnych ról wychodzą kobiety. "Większość mężczyzn nie ma życia. Zamiast niego jest tylko wielkie udawanie" - pisze w psychologicznym studium "Męskość" Steve Biddhulph. <br><br>Na wystawie "Boys", którą od 16 czerwca można zobaczyć w krakowskim Bunkrze Sztuki, polscy mężczyźni rozprawiają się z "męskimi mitami o męskości". To pierwsza u nas wystawa o tym, że mężczyzna wkrótce podzieli los dinozaura. Kuratorki Magdalena Ujma i Joanna Zielińska, feministki z grupy Exgirls, namówiły kilku artystów do przedstawienia refleksji o byciu mężczyzną. Co tu kryć - jest ona gorzka. <br><br>W jednej z instalacji widzimy sesję fotografii
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego