Typ tekstu: Strona internetowa
Autor: Łukasz
Tytuł: strona o żeglarstwie
Rok wydania: 2004
Rok powstania: 2005
Jeżeli nie mamy możliwości wyznaczenia pozycji obserwowanej, ponieważ dysponujemy tylko jedną linią pozycyjną, możemy posłużyć się pojęciem pozycji prawdopodobnej (czyli miejsca, w którym najprawdopodobniej się znajdujemy). Za taką pozycję uważa się taki punkt leżący na linii pozycyjnej, który leży najbliżej pozycji zliczonej. Nawigację prowadzi się dalej od pozycji prawdopodobnej. Poniższe rysunki obrazują pojęcia pozycji prawdopodobnej.
Pozycja prawdopodobna z linii pozycyjnej z namiaru

Pozycja prawdopodobna powstaje na przecięciu linii pozycyjnej z namiaru i prostej prostopadłej do tej linii przechodzącej przez pozycję zliczoną.



Pozycja prawdopodobna z linii pozycyjnej z odległości

Pozycja prawdopodobna powstaje na przecięciu linii pozycyjnej z odległości i prostej przechodzącej przez
Jeżeli nie mamy możliwości wyznaczenia pozycji obserwowanej, ponieważ dysponujemy tylko jedną linią pozycyjną, możemy posłużyć się pojęciem pozycji prawdopodobnej (czyli miejsca, w którym najprawdopodobniej się znajdujemy). Za taką pozycję uważa się taki punkt leżący na linii pozycyjnej, który leży najbliżej pozycji zliczonej. Nawigację prowadzi się dalej od pozycji prawdopodobnej. Poniższe rysunki obrazują pojęcia pozycji prawdopodobnej.<br>Pozycja prawdopodobna z linii pozycyjnej z namiaru<br><br>Pozycja prawdopodobna powstaje na przecięciu linii pozycyjnej z namiaru i prostej prostopadłej do tej linii przechodzącej przez pozycję zliczoną.<br><br><br><br>Pozycja prawdopodobna z linii pozycyjnej z odległości<br><br>Pozycja prawdopodobna powstaje na przecięciu linii pozycyjnej z odległości i prostej przechodzącej przez
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego