Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 03.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
mówi Kamińska. - A ci, którzy już zasiadają w radach, powinni zdać taki egzamin w ciągu roku.
ksk


Sprawdzanie przez UOP prezesów sądów martwi rzecznika praw obywatelskich
Ucierpi niezawisłość sędziowska?

Sprawdzanie przez UOP prezesów i wiceprezesów sądów tak, by uzyskali certyfikat bezpieczeństwa dopuszczający do tajemnic państwowych, jest sprzeczne z konstytucją - twierdzi rzecznik praw obywatelskich. Taką opinię przedstawił minister sprawiedliwości Hannie Suchockiej.

Jeżeli o pełnieniu przez prezesów i wiceprezesów ich funkcji będą decydowali funkcjonariusze Urzędu Ochrony Państwa, to - zdaniem rzecznika - może to doprowadzić do podważenia niezawisłości sądów.
Opinia prof. Adama Zielińskiego jest kolejnym głosem w dyskusji, która poruszyła środowisko sędziowskie.
Przypomnijmy: pod koniec ubiegłego roku
mówi Kamińska. - A ci, którzy już zasiadają w radach, powinni zdać taki egzamin w ciągu roku.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;ksk&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Sprawdzanie przez UOP prezesów sądów martwi rzecznika praw obywatelskich&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Ucierpi niezawisłość sędziowska?&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Sprawdzanie przez UOP prezesów i wiceprezesów sądów tak, by uzyskali certyfikat bezpieczeństwa dopuszczający do tajemnic państwowych, jest sprzeczne z konstytucją - twierdzi rzecznik praw obywatelskich. Taką opinię przedstawił minister sprawiedliwości Hannie Suchockiej.&lt;/&gt;<br><br>Jeżeli o pełnieniu przez prezesów i wiceprezesów ich funkcji będą decydowali funkcjonariusze Urzędu Ochrony Państwa, to - zdaniem rzecznika - może to doprowadzić do podważenia niezawisłości sądów. <br>Opinia prof. Adama Zielińskiego jest kolejnym głosem w dyskusji, która poruszyła środowisko sędziowskie. <br>Przypomnijmy: pod koniec ubiegłego roku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego