Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 4
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
do 100 cm. Prace oceniało jury w bardzo szacownym składzie: prof. Edward Sitek (przewodniczący) - artysta rzeźbiarz z ASP w Gdańsku, prof. Józef Sękowski - artysta rzeźbiarz z ASP w Krakowie, adiunkt Jerzy Fober - artysta rzeźbiarz z ASP Katowice oraz Krzysztof Brzuzan - artysta rzeźbiarz z PLSP w Rzeszowie i Stanisław Cukier - artysta rzeźbiarz z PLSP w Zakopanem.
Jury w każdej kategorii przyznało po trzy nagrody główne oraz wyróżnienia.
Za najlepszą rzeźbę uznano pracę Anny Błaszcz z PLSP w Katowicach zatytułowaną "Dwa akty". Druga nagroda przypadła zakopiańczykowi, Piotrowi Boroniowi za rzeźbę "Kromka". Trzecią nagrodę zdobyła praca Katarzyny Kot z Rzeszowa - "Święty, święty, święty".
Najlepszą
do 100 cm. Prace oceniało jury w bardzo szacownym składzie: prof. Edward Sitek (przewodniczący) - artysta rzeźbiarz z ASP w Gdańsku, prof. Józef Sękowski - artysta rzeźbiarz z ASP w Krakowie, adiunkt Jerzy Fober - artysta rzeźbiarz z ASP Katowice oraz Krzysztof Brzuzan - artysta rzeźbiarz z PLSP w Rzeszowie i Stanisław Cukier - artysta rzeźbiarz z PLSP w Zakopanem.<br>Jury w każdej kategorii przyznało po trzy nagrody główne oraz wyróżnienia.<br>Za najlepszą rzeźbę uznano pracę Anny Błaszcz z PLSP w Katowicach zatytułowaną "Dwa akty". Druga nagroda przypadła zakopiańczykowi, Piotrowi Boroniowi za rzeźbę "Kromka". Trzecią nagrodę zdobyła praca Katarzyny Kot z Rzeszowa - "Święty, święty, święty".<br>Najlepszą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego