Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 771
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1960
żyłę, grając "Przebudzenie się wiosny" Wedekinda. Sztuka ta niewątpliwie stoi swą drastycznością. Ma powab ultra nowości. Dlatego publiczność posypała się do teatru, jak na odpust.

Młody Artur Rubinstein koncertował z niezwykłym powodzeniem w Krakowie i Wiedniu. Prasa unosi się nad jego talentem. artysta wystąpi też w Filharmonii Warszawskiej.


Humor i satyra
Na krótki karnawał:
Smutne dziś, wielce toną w łzach
Panie, co tańczyć mają chęć...
Karnawał krótki, że aż strach
Wszystkiego cos tygodni pięć...17 styczeń 1935

Przed dwudziestu pięciu laty prasa donosi:
Tegoroczna Państwową Nagrodę Literacka przyznano świetnej poetce Kazimierze Iłłakowiczównie za całość jej twórczości.

W ogrodzie Jordanowskim na Wybrzeżu
żyłę, grając "Przebudzenie się wiosny" Wedekinda. Sztuka ta niewątpliwie stoi swą drastycznością. Ma powab ultra nowości. Dlatego publiczność posypała się do teatru, jak na odpust.<br><br>Młody Artur Rubinstein koncertował z niezwykłym powodzeniem w Krakowie i Wiedniu. Prasa unosi się nad jego talentem. artysta wystąpi też w Filharmonii Warszawskiej.<br><br>&lt;div1&gt;<br>&lt;tit&gt; Humor i satyra &lt;/&gt;<br>Na krótki karnawał:<br>Smutne dziś, wielce toną w łzach<br>Panie, co tańczyć mają chęć...<br>Karnawał krótki, że aż strach<br>Wszystkiego cos tygodni pięć...&lt;/&gt;<br><br><br><br>&lt;tit&gt; 17 styczeń 1935 &lt;/&gt;<br><br>Przed dwudziestu pięciu laty prasa donosi: <br>Tegoroczna Państwową Nagrodę Literacka przyznano świetnej poetce Kazimierze Iłłakowiczównie za całość jej twórczości.<br><br>W ogrodzie Jordanowskim na Wybrzeżu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego