Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.14
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
ludzkości, a więc nie ulegających przedawnieniu i nie podlegających amnestii. Winni zaś muszą stanąć przed sądem. Pojednanie wydaje mi się trudne, bo ci, którzy popełnili zbrodnie, nie tylko nie okazują skruchy, ale mówią, że gdyby zaszła taka potrzeba, zrobiliby to jeszcze raz.
Trzydzieści lat temu nasi bliscy byli przetrzymywani w sekretnych ośrodkach internowania, a władza sądownicza nie kiwnęła palcem, aby uratować życie choćby jednemu z nich. Obowiązkiem moralnym sądów jest dziś naprawienie tego zła. Choć nasi bliscy nie żyją, domagamy się dla nich sprawiedliwości.
not. mt-oDookoła Ukrainy

Kto otruł Juszczenkę?


Ci, którzy usiłowali otruć Juszczenkę, powinni stanąć przed sądem
ludzkości, a więc nie ulegających przedawnieniu i nie podlegających amnestii. Winni zaś muszą stanąć przed sądem. Pojednanie wydaje mi się trudne, bo ci, którzy popełnili zbrodnie, nie tylko nie okazują skruchy, ale mówią, że gdyby zaszła taka potrzeba, zrobiliby to jeszcze raz.<br>Trzydzieści lat temu nasi bliscy byli przetrzymywani w sekretnych ośrodkach internowania, a władza sądownicza nie kiwnęła palcem, aby uratować życie choćby jednemu z nich. Obowiązkiem moralnym sądów jest dziś naprawienie tego zła. Choć nasi bliscy nie żyją, domagamy się dla nich sprawiedliwości.<br>&lt;au&gt;not. mt-o&lt;/&gt;&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Dookoła &lt;name type="place"&gt;Ukrainy&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Kto otruł &lt;name type="person"&gt;Juszczenkę&lt;/&gt;?&lt;/&gt;<br><br><br>Ci, którzy usiłowali otruć &lt;name type="person"&gt;Juszczenkę&lt;/&gt;, powinni stanąć przed sądem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego