Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.14
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
ludzkości, a więc nie ulegających przedawnieniu i nie podlegających amnestii. Winni zaś muszą stanąć przed sądem. Pojednanie wydaje mi się trudne, bo ci, którzy popełnili zbrodnie, nie tylko nie okazują skruchy, ale mówią, że gdyby zaszła taka potrzeba, zrobiliby to jeszcze raz.
Trzydzieści lat temu nasi bliscy byli przetrzymywani w sekretnych ośrodkach internowania, a władza sądownicza nie kiwnęła palcem, aby uratować życie choćby jednemu z nich. Obowiązkiem moralnym sądów jest dziś naprawienie tego zła. Choć nasi bliscy nie żyją, domagamy się dla nich sprawiedliwości.
not. mt-oDookoła Ukrainy

Kto otruł Juszczenkę?


Ci, którzy usiłowali otruć Juszczenkę, powinni stanąć przed sądem
ludzkości, a więc nie ulegających przedawnieniu i nie podlegających amnestii. Winni zaś muszą stanąć przed sądem. Pojednanie wydaje mi się trudne, bo ci, którzy popełnili zbrodnie, nie tylko nie okazują skruchy, ale mówią, że gdyby zaszła taka potrzeba, zrobiliby to jeszcze raz.<br>Trzydzieści lat temu nasi bliscy byli przetrzymywani w sekretnych ośrodkach internowania, a władza sądownicza nie kiwnęła palcem, aby uratować życie choćby jednemu z nich. Obowiązkiem moralnym sądów jest dziś naprawienie tego zła. Choć nasi bliscy nie żyją, domagamy się dla nich sprawiedliwości.<br>&lt;au&gt;not. mt-o&lt;/&gt;&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Dookoła &lt;name type="place"&gt;Ukrainy&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Kto otruł &lt;name type="person"&gt;Juszczenkę&lt;/&gt;?&lt;/&gt;<br><br><br>Ci, którzy usiłowali otruć &lt;name type="person"&gt;Juszczenkę&lt;/&gt;, powinni stanąć przed sądem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!