Typ tekstu: Książka
Autor: Jedliński Krzysztof i inni
Tytuł: Trening interpersonalny
Rok: 1997
elementy fazy konfliktu i buntu. Pojawił się ciekawy paradoks: Blanka, będąc osobą wyraźnie poszukującą zależności (od trenerów, od Alicji) oraz symbolem braku orientacji, stała się wskutek tego swoistym liderem aktywnym, a wkrótce czołowym buntownikiem. W gruncie rzeczy sterowała i pociągała za sobą Alicję, od której chciałaby być zależna. Liderem aktywnym sensu stricto przez moment próbowała być Stasia, ale została natychmiast ukarana za brak empatii.

W początkowym okresie rozwoju grupy widać jej dużą niespójność: niektóre osoby (jak Barbara) właściwie od początku były w fazie spójności i współpracy, inne (jak Zyta) długo pozostawały w dezorientacji, a Blanka najpóźniej skończyła z buntem.

Cechy fazy
elementy fazy konfliktu i buntu. Pojawił się ciekawy paradoks: Blanka, będąc osobą wyraźnie poszukującą zależności (od trenerów, od Alicji) oraz symbolem braku orientacji, stała się wskutek tego swoistym liderem aktywnym, a wkrótce czołowym buntownikiem. W gruncie rzeczy sterowała i pociągała za sobą Alicję, od której chciałaby być zależna. Liderem aktywnym sensu stricto przez moment próbowała być Stasia, ale została natychmiast ukarana za brak empatii.<br><br>W początkowym okresie rozwoju grupy widać jej dużą niespójność: niektóre osoby (jak Barbara) właściwie od początku były w fazie spójności i współpracy, inne (jak Zyta) długo pozostawały w dezorientacji, a Blanka najpóźniej skończyła z buntem.<br><br>Cechy fazy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego