Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
pozwoli na przystąpienie Polski do porozumienia z Schengen.
Rzecznik rządu Brandenburgii nie był wczoraj w stanie skomentować żądań brandenburskiej CDU. Jak wynika jednak z przebiegu niedawnej konferencji przedstawicieli Ministerstw Spraw Wewnętrznych niemieckich krajów związkowych, propozycja Svena Petke spotkała się ze zrozumieniem.
To pierwszy sygnał, iż niemieckie władze nie mają jasnego stanowiska w tej sprawie. Oficjalnie termin zniesienia kontroli na granicy polsko-niemieckiej leży w kompetencji UE. Ministrowie spraw wewnętrznych i sprawiedliwości UE powinni podjąć jednomyślną uchwałę. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi. Zasadniczym czynnikiem będzie ocena sytuacji na wschodniej granicy Polski.
Minister spraw wewnętrznych Brandenburgii Jörg Schönbohm (CDU) opowiedział się wczoraj
pozwoli na przystąpienie &lt;name type="place"&gt;Polski&lt;/&gt; do porozumienia z &lt;name type="place"&gt;Schengen&lt;/&gt;.<br>Rzecznik rządu &lt;name type="place"&gt;Brandenburgii&lt;/&gt; nie był wczoraj w stanie skomentować żądań brandenburskiej &lt;name type="org"&gt;CDU&lt;/&gt;. Jak wynika jednak z przebiegu niedawnej konferencji przedstawicieli &lt;name type="org"&gt;Ministerstw Spraw Wewnętrznych&lt;/&gt; niemieckich krajów związkowych, propozycja &lt;name type="person"&gt;Svena Petke&lt;/&gt; spotkała się ze zrozumieniem.<br>To pierwszy sygnał, iż niemieckie władze nie mają jasnego stanowiska w tej sprawie. Oficjalnie termin zniesienia kontroli na granicy polsko-niemieckiej leży w kompetencji &lt;name type="org"&gt;UE&lt;/&gt;. Ministrowie spraw wewnętrznych i sprawiedliwości &lt;name type="org"&gt;UE&lt;/&gt; powinni podjąć jednomyślną uchwałę. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi. Zasadniczym czynnikiem będzie ocena sytuacji na wschodniej granicy &lt;name type="place"&gt;Polski&lt;/&gt;.<br>Minister spraw wewnętrznych &lt;name type="place"&gt;Brandenburgii&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Jörg Schönbohm&lt;/&gt; (&lt;name type="org"&gt;CDU&lt;/&gt;) opowiedział się wczoraj
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego