Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
zmianach, zanim Polska wejdzie do Europejskiej Unii Monetarnej.
- Polska powinna obniżyć inflację do poziomu około 5 proc., nieco powyżej średniej z krajów strefy euro - uważa Robert Mundell, laureat Nagrody Nobla z ekonomii w 1999 r., który gościł wczoraj na konferencji prasowej w Szkole Głównej Handlowej.
Pomoże to, jego zdaniem, obniżyć stopy procentowe i będzie miało pozytywny efekt dla długu publicznego. Ekonomista dodał, że kolejnym krokiem po obniżeniu inflacji powinno być ustalenie właściwego kursu wymiany złotego na euro. - Nie powinno się to odbywać, zanim budżet nie zostanie zbilansowany. Istotnym warunkiem jest też posiadanie odpowiedniego poziomu rezerw walutowych - powiedział.
Po konferencji noblista wygłosił wykład
zmianach, zanim Polska wejdzie do Europejskiej Unii Monetarnej.<br>- Polska powinna obniżyć inflację do poziomu około 5 proc., nieco powyżej średniej z krajów strefy euro - uważa Robert Mundell, laureat Nagrody Nobla z ekonomii w 1999 r., który gościł wczoraj na konferencji prasowej w Szkole Głównej Handlowej.<br>Pomoże to, jego zdaniem, obniżyć stopy procentowe i będzie miało pozytywny efekt dla długu publicznego. Ekonomista dodał, że kolejnym krokiem po obniżeniu inflacji powinno być ustalenie właściwego kursu wymiany złotego na euro. - Nie powinno się to odbywać, zanim budżet nie zostanie zbilansowany. Istotnym warunkiem jest też posiadanie odpowiedniego poziomu rezerw walutowych - powiedział.<br>Po konferencji noblista wygłosił wykład
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego