Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.24
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
zamkniętymi drzwiami

Czarny Piotruś, gangster, upiór PRL, z którym nie może sobie poradzić Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, mówili w piątek posłowie z Komisji ds. Służb Specjalnych o Wiesławie Huszczy, byłym skarbniku lewicy. - Wcale nie jesteśmy bezradni - bronił się w Sejmie szef ABW.
Minister Andrzej Barcikowski stawił się w Sejmie, żeby na tajnym posiedzeniu Komisji ds. Służb Specjalnych opowiedzieć o działalności byłego kasjera lewicy.
- Mam coś do powiedzenia na ten temat - tłumaczył przed rozpoczęciem obrad. Bezpośrednią przyczyną wezwania ministra był tekst w "Rzeczpospolitej", w którym opisaliśmy niejasne interesy i powiązania Huszczy, który przynajmniej do niedawna pozostawał wpływową postacią na lewicy.
- To porażająca wiedza
zamkniętymi drzwiami&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Czarny Piotruś, gangster, upiór &lt;name type="place"&gt;PRL&lt;/&gt;, z którym nie może sobie poradzić &lt;name type="org"&gt;Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego&lt;/&gt;, mówili w piątek posłowie z &lt;name type="org"&gt;Komisji ds. Służb Specjalnych&lt;/&gt; o &lt;name type="person"&gt;Wiesławie Huszczy&lt;/&gt;, byłym skarbniku lewicy. &lt;q&gt;- Wcale nie jesteśmy bezradni&lt;/&gt; - bronił się w &lt;name type="org"&gt;Sejmie&lt;/&gt; szef &lt;name type="org"&gt;ABW&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br>Minister &lt;name type="person"&gt;Andrzej Barcikowski&lt;/&gt; stawił się w &lt;name type="org"&gt;Sejmie&lt;/&gt;, żeby na tajnym posiedzeniu &lt;name type="org"&gt;Komisji ds. Służb Specjalnych&lt;/&gt; opowiedzieć o działalności byłego kasjera lewicy.<br>&lt;q&gt;- Mam coś do powiedzenia na ten temat&lt;/&gt; - tłumaczył przed rozpoczęciem obrad. Bezpośrednią przyczyną wezwania ministra był tekst w &lt;name type="tit"&gt;"Rzeczpospolitej"&lt;/&gt;, w którym opisaliśmy niejasne interesy i powiązania &lt;name type="person"&gt;Huszczy&lt;/&gt;, który przynajmniej do niedawna pozostawał wpływową postacią na lewicy.<br>&lt;q&gt;- To porażająca wiedza
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego