Typ tekstu: Książka
Autor: Jania Jacek
Tytuł: Glacjologia
Rok: 1993
zimowego i letniego w tym systemie nie wyróżnia się. Analogicznie można zdefiniować roczną wymianę masy jako sumę bezwzględnych wartości rocznej akumulacji i rocznej ablacji.
Pomiary bilansu masy w poszczególnych punktach nie mówią wiele o bilansie masy całego lodowca. Przy sporządzaniu bilansu masy części lub całości powierzchni lodowca stosuje się terminologię taką samą, jak w przypadku pomiarów punktowych, a symbole zapisuje się wielkimi literami. Bilans jest wyrażany w jednostkach objętości (w ekwiwalencie wodnym), albo w jednostkach masy (zwykle w tonach).

Ogólny powierzchniowy bilans netto (BŹ1) (areal total net balance) charak teryzuje zmiany na lodowcu w danym roku bilansowym. Jest on definiowany jako suma
zimowego i letniego w tym systemie nie wyróżnia się. Analogicznie można zdefiniować roczną wymianę masy jako sumę bezwzględnych wartości rocznej akumulacji i rocznej ablacji.<br> Pomiary bilansu masy w poszczególnych punktach nie mówią wiele o bilansie masy całego lodowca. Przy sporządzaniu bilansu masy części lub całości powierzchni lodowca stosuje się terminologię taką samą, jak w przypadku pomiarów punktowych, a symbole zapisuje się wielkimi literami. Bilans jest wyrażany w jednostkach objętości (w ekwiwalencie wodnym), albo w jednostkach masy (zwykle w tonach). <br><br> Ogólny powierzchniowy bilans netto (BŹ1) (areal total net balance) charak teryzuje zmiany na lodowcu w danym roku bilansowym. Jest on definiowany jako suma
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!