Typ tekstu: Książka
Autor: Brzeziński Jerzy
Tytuł: Metodologia badań psychologicznych
Rok: 1996
grupy "sukcesu"; badacz poświęca im więcej uwagi i jest wobec nich bardziej "nauczycielski" (chętniej i dokładniej objaśnia, co mają zrobić);

(d) wydajność (ang. output) - badacz osobom z grupy "+" stwarza więcej okazji do "wykazania się", do ujawnienia ich "potencjałów".

Im bardziej warunki badania są wystandaryzowane (eksperyment laboratoryjny, aparaturowa ekspozycja bodźców i taka sama rejestracja odpowiedzi, brak możliwości ingerencji badacza w pracę osoby badanej itp.) i odbiegają od warunków swobodnego badania klinicznego, tym bardziej maleje udział tych czynników w powstawaniu efektu OIB, a i sam efekt staje się mniejszy.

3.4. Zapobieganie występowaniu efektu OIB

Zróżnicowane traktowanie przez badacza osób badanych pociąga za sobą
grupy "sukcesu"; badacz poświęca im więcej uwagi i jest wobec nich bardziej "nauczycielski" (chętniej i dokładniej objaśnia, co mają zrobić);<br><br>(d) wydajność (ang. output) - badacz osobom z grupy "+" stwarza więcej okazji do "wykazania się", do ujawnienia ich "potencjałów".<br><br> Im bardziej warunki badania są wystandaryzowane (eksperyment laboratoryjny, aparaturowa ekspozycja bodźców i taka sama rejestracja odpowiedzi, brak możliwości ingerencji badacza w pracę osoby badanej itp.) i odbiegają od warunków swobodnego badania klinicznego, tym bardziej maleje udział tych czynników w powstawaniu efektu OIB, a i sam efekt staje się mniejszy.<br><br>&lt;tit&gt; 3.4. Zapobieganie występowaniu efektu OIB&lt;/&gt;<br><br> Zróżnicowane traktowanie przez badacza osób badanych pociąga za sobą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!