Typ tekstu: Książka
Autor: Brzeziński Jerzy
Tytuł: Metodologia badań psychologicznych
Rok: 1996
grupy "sukcesu"; badacz poświęca im więcej uwagi i jest wobec nich bardziej "nauczycielski" (chętniej i dokładniej objaśnia, co mają zrobić);

(d) wydajność (ang. output) - badacz osobom z grupy "+" stwarza więcej okazji do "wykazania się", do ujawnienia ich "potencjałów".

Im bardziej warunki badania są wystandaryzowane (eksperyment laboratoryjny, aparaturowa ekspozycja bodźców i taka sama rejestracja odpowiedzi, brak możliwości ingerencji badacza w pracę osoby badanej itp.) i odbiegają od warunków swobodnego badania klinicznego, tym bardziej maleje udział tych czynników w powstawaniu efektu OIB, a i sam efekt staje się mniejszy.

3.4. Zapobieganie występowaniu efektu OIB

Zróżnicowane traktowanie przez badacza osób badanych pociąga za sobą
grupy "sukcesu"; badacz poświęca im więcej uwagi i jest wobec nich bardziej "nauczycielski" (chętniej i dokładniej objaśnia, co mają zrobić);<br><br>(d) wydajność (ang. output) - badacz osobom z grupy "+" stwarza więcej okazji do "wykazania się", do ujawnienia ich "potencjałów".<br><br> Im bardziej warunki badania są wystandaryzowane (eksperyment laboratoryjny, aparaturowa ekspozycja bodźców i taka sama rejestracja odpowiedzi, brak możliwości ingerencji badacza w pracę osoby badanej itp.) i odbiegają od warunków swobodnego badania klinicznego, tym bardziej maleje udział tych czynników w powstawaniu efektu OIB, a i sam efekt staje się mniejszy.<br><br>&lt;tit&gt; 3.4. Zapobieganie występowaniu efektu OIB&lt;/&gt;<br><br> Zróżnicowane traktowanie przez badacza osób badanych pociąga za sobą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!