Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
na pytanie, jak często w wybranym punkcie otoczenia emitora zapach zanieczyszczenia będzie rozpoznawalny lub wyraźny.
Przyjmijmy, że określenie "zapach wyraźny", I=3 w skali pięciopunktowej przypisywano w laboratorium próbkom o stężeniu 100 jz/m3. Oznacza to, że współczynnik Webera-Fechnera ma wartość:

Jeżeli w wybranym punkcie otoczenia emitora spodziewane jest takie samo stężenie średnie trzydziestominutowe (LJZ30=100 jz/m3), należy przewidywać możliwość chwilowego występowania stężenia dziesięciokrotnie większego. Te niekorzystne chwile będą kształtować opinię o jakości powietrza. Ludzie przebywający w ocenianym punkcie terenu mogą stwierdzać, że zapach jest silny lub bardzo silny:

Zapach jest rozpoznawalny, jeżeli stężenie zanieczyszczenia jest około dziesięciokrotnie większe od
na pytanie, jak często w wybranym punkcie otoczenia emitora zapach zanieczyszczenia będzie rozpoznawalny lub wyraźny.<br>Przyjmijmy, że określenie "zapach wyraźny", I=3 w skali pięciopunktowej przypisywano w laboratorium próbkom o stężeniu 100 jz/m3. Oznacza to, że współczynnik Webera-Fechnera ma wartość:<br>&lt;gap&gt;<br>Jeżeli w wybranym punkcie otoczenia emitora spodziewane jest takie samo stężenie średnie trzydziestominutowe (LJZ30=100 jz/m3), należy przewidywać możliwość chwilowego występowania stężenia dziesięciokrotnie większego. Te niekorzystne chwile będą kształtować opinię o jakości powietrza. Ludzie przebywający w ocenianym punkcie terenu mogą stwierdzać, że zapach jest silny lub bardzo silny:<br>&lt;gap&gt;<br>Zapach jest rozpoznawalny, jeżeli stężenie zanieczyszczenia jest około dziesięciokrotnie większe od
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego