Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Arsenał Gorzowski
Nr: 7/8
Miejsce wydania: Gorzów Wielkopolski
Rok: 1998
przez maleńki otworek w ciemnym walcu rzuca na ścianę obraz, który można zatrzymać np. na pergaminie. Dziś zamiast pergaminu stosuje się klisze światłoczułe i uzyskuje zdjęcie bez użycia aparatu. Ostatnio na zachodzie często wraca się do tej najstarszej techniki. Zdjęcia wykonywane właśnie w ten sposób były tematem tegorocznego Forum. Stara technika zafrapowała młodych. Bo to przecież cudowne, gdy zdjęcie powstaje nie przy pomocy aparatu a np. tylko pudełka po zapałkach lub po filmie, gdy samemu najpierw tworzy się taką kamerę a potem światłem buduje obraz. Powstały zdjęcia zaskakujące kompozycją a także stonowaniem odcieni czerni i bieli.
W Europie zapanowała moda na
przez maleńki otworek w ciemnym walcu rzuca na ścianę obraz, który można zatrzymać np. na pergaminie. Dziś zamiast pergaminu stosuje się klisze światłoczułe i uzyskuje zdjęcie bez użycia aparatu. Ostatnio na zachodzie często wraca się do tej najstarszej techniki. Zdjęcia wykonywane właśnie w ten sposób były tematem tegorocznego Forum. Stara technika zafrapowała młodych. Bo to przecież cudowne, gdy zdjęcie powstaje nie przy pomocy aparatu a np. tylko pudełka po zapałkach lub po filmie, gdy samemu najpierw tworzy się taką kamerę a potem światłem buduje obraz. Powstały zdjęcia zaskakujące kompozycją a także stonowaniem odcieni czerni i bieli.<br>W Europie zapanowała moda na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!