Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 10.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Dzisiaj w Gdańsku minister edukacji Mirosław Handke ogłosi projekt reformy szkolnictwa ponadgimnazjalnego - tak zwaną niebieską książeczkę. Główne założenia tego programu prezentowaliśmy w "Rzeczpospolitej" z 31 marca... A dzisiaj w zamieszczamy obszerny skrót propozycji MEN zmian w szkolnictwie ponadgimnazjalnym.
Zmiany zaczną się w 2002 roku. Powstaną wtedy - w miejsce starych liceów, techników i zawodówek - pierwsze klasy nowych typów szkół: 3-letniego liceum profilowanego i dwuletniej szkoły zawodowej, do których pójdą uczniowie po ukończeniu gimnazjum. Absolwenci szkół zawodowych będą mogli uzyskać maturę w uzupełniającym dwuletnim liceum. Natomiast absolwenci liceów będą mieli do wyboru studia lub szkołę policealną nowego typu.
Jeden z profili w
Dzisiaj w &lt;name type="place"&gt;Gdańsku&lt;/name&gt; minister edukacji &lt;name type="person"&gt;Mirosław Handke&lt;/name&gt; ogłosi projekt reformy szkolnictwa ponadgimnazjalnego - tak zwaną niebieską książeczkę. Główne założenia tego programu prezentowaliśmy w &lt;name type="work"&gt;"Rzeczpospolitej"&lt;/name&gt; z 31 marca... A dzisiaj w zamieszczamy obszerny skrót propozycji &lt;name type="org"&gt;MEN&lt;/name&gt; zmian w szkolnictwie ponadgimnazjalnym.<br>Zmiany zaczną się w 2002 roku. Powstaną wtedy - w miejsce starych liceów, techników i zawodówek - pierwsze klasy nowych typów szkół: 3-letniego liceum profilowanego i dwuletniej szkoły zawodowej, do których pójdą uczniowie po ukończeniu gimnazjum. Absolwenci szkół zawodowych będą mogli uzyskać maturę w uzupełniającym dwuletnim liceum. Natomiast absolwenci liceów będą mieli do wyboru studia lub szkołę policealną nowego typu.<br>Jeden z profili w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego