Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 20
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
30 tys. zł., a np. na modernizację szaletu miejskiego - 300 tys. zł. Dla mnie ta dysproporcja jest straszna - stwierdził.
- Burmistrz jest organem wykonawczym, realizuje tylko zadania wyznaczone przez radę - tłumaczył burmistrz Marek Fryźlewicz, atakowany pytaniami krakowskiej sędziny. - Jestem związany uchwalonym już budżetem, jego łamanie też jest przestępstwem - wyjaśniał. - Nie jesteśmy tu po to, by się pastwić nad miastem, ale po to, by znaleźć jakieś rozwiązanie w tej sytuacji. Uważam, że usypianie psów to rozwiązanie najgorsze, ale jeśli nie znajdziemy innego wyjścia... - mówił.
Sędzia Turzańska radziła na przykładzie krakowskiego towarzystwa, co robić z problemem nadmiaru psów w schronisku i brakiem funduszy na
30 tys. zł., a np. na modernizację szaletu miejskiego - 300 tys. zł. Dla mnie ta dysproporcja jest straszna - stwierdził.<br>- Burmistrz jest organem wykonawczym, realizuje tylko zadania wyznaczone przez radę - tłumaczył burmistrz Marek Fryźlewicz, atakowany pytaniami krakowskiej sędziny. - Jestem związany uchwalonym już budżetem, jego łamanie też jest przestępstwem - wyjaśniał. - Nie jesteśmy tu po to, by się pastwić nad miastem, ale po to, by znaleźć jakieś rozwiązanie w tej sytuacji. Uważam, że usypianie psów to rozwiązanie najgorsze, ale jeśli nie znajdziemy innego wyjścia... - mówił.<br>Sędzia Turzańska radziła na przykładzie krakowskiego towarzystwa, co robić z problemem nadmiaru psów w schronisku i brakiem funduszy na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!