Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
święci tryumfy

film Kontrowersyjny film "Hannibal" Ridleya Scotta po 10 dniach od premiery zarobił w USA 103,9 miliona dolarów.
To pierwsza z tegorocznych amerykańskich premier, która przekroczyła 100 mln dolarów. Tylko w miniony weekend kontynuacja "Milczenia owiec" przyniosła 30 milionów dolarów. Duży wpływ na wspomniane notowania wywarły ogłoszone w ub. tygodniu nominacje do Oscara.
(pap)Wyspiarski design gości w Warszawie

Wystawa

W warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej od dziś można oglądać wystawę poświęconą brytyjskim projektantom. Wystawa nosi tytuł "Cause and Effect" (Przyczyna i skutek) i prezentuje dokonania 16 twórców wzornictwa.
"Cause and Effect" przedstawia prace i analizuje motywacje szesnastu brytyjskich projektantów
święci tryumfy&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;film&lt;/&gt; Kontrowersyjny film "Hannibal" Ridleya Scotta po 10 dniach od premiery zarobił w USA 103,9 miliona dolarów.<br>To pierwsza z tegorocznych amerykańskich premier, która przekroczyła 100 mln dolarów. Tylko w miniony weekend kontynuacja "Milczenia owiec" przyniosła 30 milionów dolarów. Duży wpływ na wspomniane notowania wywarły ogłoszone w ub. tygodniu nominacje do Oscara.<br>&lt;au&gt;(pap)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Wyspiarski &lt;foreign&gt;design&lt;/&gt; gości w Warszawie&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Wystawa&lt;/&gt;<br><br>W warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej od dziś można oglądać wystawę poświęconą brytyjskim projektantom. Wystawa nosi tytuł "Cause and Effect" (Przyczyna i skutek) i prezentuje dokonania 16 twórców wzornictwa.<br>"Cause and Effect" przedstawia prace i analizuje motywacje szesnastu brytyjskich projektantów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego