Typ tekstu: Książka
Autor: Myślińska Elżbieta
Tytuł: Laboratoryjne badania gruntów
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1992
do oznaczenia kurczliwości (ryc. 44) smaruje się lekko pastą silikonową.

3. Pastą gruntową wypełnia się dokładnie pojemnik (uważając, aby nie zostawić pęcherzyków powietrza wewnątrz gruntu) i dokładnie wyrównuje nożem powierzchnię gruntu.

4. Grunt w pojemniku suszy się na powietrzu w warunkach laboratoryjnych przez co najmniej 12 godzin.

5. Podsuszony grunt umieszcza się w suszarce i suszy najpierw w temperaturze 50-65oC, a następnie podwyższa temperaturę do 105-110oC i suszy do stałej masy.

6. Wysuszony grunt w pojemniku wstawia się do eksykatora, studzi, a następnie za pomocą suwmiarki dokładnie mierzy długość wysuszonej próbki. Pomiar kontroluje się co najmniej dwukrotnie.

7. Jeśli
do oznaczenia kurczliwości (ryc. 44) smaruje się lekko pastą silikonową.<br><br>3. Pastą gruntową wypełnia się dokładnie pojemnik (uważając, aby nie zostawić pęcherzyków powietrza wewnątrz gruntu) i dokładnie wyrównuje nożem powierzchnię gruntu.<br><br>4. Grunt w pojemniku suszy się na powietrzu w warunkach laboratoryjnych przez co najmniej 12 godzin.<br><br>5. Podsuszony grunt umieszcza się w suszarce i suszy najpierw w temperaturze 50-65oC, a następnie podwyższa temperaturę do 105-110oC i suszy do stałej masy.<br><br>6. Wysuszony grunt w pojemniku wstawia się do eksykatora, studzi, a następnie za pomocą suwmiarki dokładnie mierzy długość wysuszonej próbki. Pomiar kontroluje się co najmniej dwukrotnie.<br><br>7. Jeśli
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego