Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
poprodukcyjne powstają w procesie transportu hydraulicznego i hydroklasyfikacji węgla. Ich ilość jest mniejsza i nie przekracza na ogół 1 m3/t. Ścieki te są silnie obciążone zawiesiną. Łączny ładunek zawiesin miału węglowego przechodzącego do ścieków w procesach uszlachetniania może przekraczać 1% wydobycia.
1.1.3.Sposoby oczyszczania ścieków
Oczyszczanie i utylizacja wód dołowych Podstawowym zanieczyszczeniem wód dołowych są substancje rozpuszczone. Ponieważ całkowite usunięcie lub zmniejszenie zawartości soli rozpuszczonych jest skomplikowane i kosztowne, rozwiązań problemu należy poszukiwać w wykorzystaniu wód dołowych bez potrzeby odsalania.
W Zagłębiu Donieckim wody dołowe mało zasolone (do 2g/l) wykorzystuje się do mokrego odpylania gazów, hydrotransportu i
poprodukcyjne powstają w procesie transportu hydraulicznego i hydroklasyfikacji węgla. Ich ilość jest mniejsza i nie przekracza na ogół 1 m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt;/t. Ścieki te są silnie obciążone zawiesiną. Łączny ładunek zawiesin miału węglowego przechodzącego do ścieków w procesach uszlachetniania może przekraczać 1% wydobycia.<br>&lt;tit1&gt;1.1.3.Sposoby oczyszczania ścieków&lt;/&gt;<br>Oczyszczanie i utylizacja wód dołowych Podstawowym zanieczyszczeniem wód dołowych są substancje rozpuszczone. Ponieważ całkowite usunięcie lub zmniejszenie zawartości soli rozpuszczonych jest skomplikowane i kosztowne, rozwiązań problemu należy poszukiwać w wykorzystaniu wód dołowych bez potrzeby odsalania.<br>W Zagłębiu Donieckim wody dołowe mało zasolone (do 2g/l) wykorzystuje się do mokrego odpylania gazów, hydrotransportu i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego