Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
kiedy zasolenie wody w odbiorniku jest mniejsze od średniego. Według Głównego Instytutu Górnictwa metodę tę można zastosować do wód z 10 kopalń odprowadzających ścieki do Odry. Przy prawidłowej eksploatacji nie powinno to pogorszyć jakości wody w Odrze poniżej II klasy czystości [1].
Jednak naprawdę skuteczną metodą likwidacji problemu zasolenia jest utylizacja i wykorzystanie soli. W skali całej Polski metodą tą można zagospodarować ok. 60% ładunku [14]. Utylizacją powinny być objęte wszystkie wody grupy IV i znaczna część wód grupy III. O wyborze metody utylizacji decyduje zawsze wyjściowy poziom zasolenia.
Z punktu widzenia ekonomicznego korzystniejsze są metody membranowe niż wyparne w zakresie
kiedy zasolenie wody w odbiorniku jest mniejsze od średniego. Według Głównego Instytutu Górnictwa metodę tę można zastosować do wód z 10 kopalń odprowadzających ścieki do Odry. Przy prawidłowej eksploatacji nie powinno to pogorszyć jakości wody w Odrze poniżej II klasy czystości [1].<br>Jednak naprawdę skuteczną metodą likwidacji problemu zasolenia jest utylizacja i wykorzystanie soli. W skali całej Polski metodą tą można zagospodarować ok. 60% ładunku [14]. Utylizacją powinny być objęte wszystkie wody grupy IV i znaczna część wód grupy III. O wyborze metody utylizacji decyduje zawsze wyjściowy poziom zasolenia.<br>Z punktu widzenia ekonomicznego korzystniejsze są metody membranowe niż wyparne w zakresie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego