Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 7-8
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1964
stali i węgla wzrosła silnie w Polsce powojennej, ale wzrosła też w niebywałych rozmiarach korupcja. -
Wielkie afery odkrywane są od czasu do czasu. Pomimo prób tuszowania ich powstaje dookoła nich hałas. Groźniejszym objawem są dziesiątki i setki mniejszych afer, o których już nawet "mówić nie warto". Należy wręcz zastanowić się, w jakiej mierze pewne formy nadużyć nie są w Polsce systemem.
Jest także rola partii. Samokrytycyzm nie jest zbyt silnie rozwinięty w PZPR. Nie ma też do niego skłonności i sam pierwszy sekretarz PZPR, który woli obwiniać o wszelkie swoje i partii niepowodzenia społeczeństwo, "drobnomieszczańską kołtunerię", dawne "klasy wyzyskujące".
W Polsce rozwinął się
stali i węgla wzrosła silnie w Polsce powojennej, ale wzrosła też w niebywałych rozmiarach korupcja. -<br>Wielkie afery odkrywane są od czasu do czasu. Pomimo prób tuszowania ich powstaje dookoła nich hałas. Groźniejszym objawem są dziesiątki i setki mniejszych afer, o których już nawet "mówić nie warto". Należy wręcz zastanowić się, w jakiej mierze pewne formy nadużyć nie są w Polsce systemem.<br>Jest także rola partii. Samokrytycyzm nie jest zbyt silnie rozwinięty w PZPR. Nie ma też do niego skłonności i sam pierwszy sekretarz PZPR, który woli obwiniać o wszelkie swoje i partii niepowodzenia społeczeństwo, "drobnomieszczańską kołtunerię", dawne "klasy wyzyskujące".<br>W Polsce rozwinął się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego