Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
kierował ukrywając się przez dwa tygodnie i dlaczego opowiadał, że był przesłuchiwany przez SB ".
11 maja 1982 r. esbek zapisał: "Jeśli chodzi o "młodych" dziennikarzy, to "Nowak" ocenia, że niektórzy z nich mogą udzielać się w prasie podziemnej"; to samo z wypowiedzi TW wywnioskował w odniesieniu do Piotra Rachtana.

Na wczasy do Darłówka

W notatce z 31 maja 1982 roku po informacji TW "Nowaka" zwierzchnik Grzelaka zarządził "przedsięwzięcie": "pilnie ustalić, kto z redakcji "Tygodnika Solidarność" wybiera się na wczasy do Darłówka" [gdzie w owym czasie był internowany redaktor naczelny tygodnika Tadeusz Mazowiecki].
Najintensywniej TW "Nowak" był wykorzystywany w pierwszych miesiącach stanu
kierował ukrywając się przez dwa tygodnie i dlaczego opowiadał, że był przesłuchiwany przez SB ".<br>11 maja 1982 r. esbek zapisał: &lt;q&gt;"Jeśli chodzi o "młodych" dziennikarzy, to "Nowak" ocenia, że niektórzy z nich mogą udzielać się w prasie podziemnej"&lt;/&gt;; to samo z wypowiedzi TW wywnioskował w odniesieniu do Piotra Rachtana.<br><br>&lt;tit&gt;Na wczasy do Darłówka&lt;/&gt;<br><br>W notatce z 31 maja 1982 roku po informacji TW "Nowaka" zwierzchnik Grzelaka zarządził "przedsięwzięcie": "pilnie ustalić, kto z redakcji "Tygodnika Solidarność" wybiera się na wczasy do Darłówka" [gdzie w owym czasie był internowany redaktor naczelny tygodnika Tadeusz Mazowiecki].<br>Najintensywniej TW "Nowak" był wykorzystywany w pierwszych miesiącach stanu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego