Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
było próbą ustalenia potrzeb tych dwóch kategorii ludności w podeszłym wieku z punktu widzenia organizowania dla nich różnorodnych form pomocy.
Przystępując do badania zakładano, że obie te grupy ludzi starych potrzebują uwagi i pomocy społecznej w większym stopniu niż osoby zamieszkałe z całą rodziną, a chociażby z jedną osobą w wieku produkcyjnym.
Respondenci rekrutowali się z osób zamieszkałych we wszystkich dzielnicach i obwodach Warszawy, które w 1974 roku zostały wylosowane przez GUS do badania metodą reprezentacyjną (tzw. mikrospisu) i odpowiadały wyżej wymienionym kryteriom.
Celem badania było: określenie zróżnicowania potrzeb zależnie od cech demograficzno-społecznych ankietowanych, stwierdzenie zakresu pomocy otrzymywanej obecnie przez respondentów
było próbą ustalenia potrzeb tych dwóch kategorii ludności w podeszłym wieku z punktu widzenia organizowania dla nich różnorodnych form pomocy. <br> Przystępując do badania zakładano, że obie te grupy ludzi starych potrzebują uwagi i pomocy społecznej w większym stopniu niż osoby zamieszkałe z całą rodziną, a chociażby z jedną osobą w wieku produkcyjnym. <br> Respondenci rekrutowali się z osób zamieszkałych we wszystkich dzielnicach i obwodach Warszawy, które w 1974 roku zostały wylosowane przez GUS do badania metodą reprezentacyjną (tzw. mikrospisu) i odpowiadały wyżej wymienionym kryteriom. <br> Celem badania było: określenie zróżnicowania potrzeb zależnie od cech demograficzno-społecznych ankietowanych, stwierdzenie zakresu pomocy otrzymywanej obecnie przez respondentów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego