Typ tekstu: Książka
Autor: Gotowała Jerzy
Tytuł: Najkrócej żyją motyle. Lotnictwo rozpoznawcze wciąż niezbędne
Rok: 1996
powodzeniem odejść od pilotowanych samolotów rozpoznawczych z sarkazmem oświadczają niektórzy specjaliści jeżeli nie brać pod uwagę braku inicjatywy bezzałogowców, jeżeli przymknąć oko na braki jakiejkolwiek reakcji na pojawienie się nowych, nieoczekiwanych obiektów w przeszukiwanym rejonie, na zmiany w sytuacji".
A przecież od powietrznych zwiadowców oczekuje się zupełnie czego innego: na wskroś aktywnego rozpoznania, stosowania niejednokrotnie bardzo gwałtownych manewrów unikowych, precyzyjnego wykorzystywania wszystkich możliwości pokładowej aparatury rozpoznawczej w zależności od zastanej w rejonie rozpoznania sytuacji. Prawdą jest, że bezpilotowe samoloty rozpoznawcze umożliwiają rozwiązywanie wielu zadań wywiadowczych ale czy wszystkich?
Wszystko zależy od sytuacji. Czym jest ona bardziej złożona, tym większe potrzeba wykorzystywania
powodzeniem odejść od pilotowanych samolotów rozpoznawczych z sarkazmem oświadczają niektórzy specjaliści jeżeli nie brać pod uwagę braku inicjatywy bezzałogowców, jeżeli przymknąć oko na braki jakiejkolwiek reakcji na pojawienie się nowych, nieoczekiwanych obiektów w przeszukiwanym rejonie, na zmiany w sytuacji".<br>A przecież od powietrznych zwiadowców oczekuje się zupełnie czego innego: na wskroś aktywnego rozpoznania, stosowania niejednokrotnie bardzo gwałtownych manewrów unikowych, precyzyjnego wykorzystywania wszystkich możliwości pokładowej aparatury rozpoznawczej w zależności od zastanej w rejonie rozpoznania sytuacji. Prawdą jest, że bezpilotowe samoloty rozpoznawcze umożliwiają rozwiązywanie wielu zadań wywiadowczych ale czy wszystkich?<br>Wszystko zależy od sytuacji. Czym jest ona bardziej złożona, tym większe potrzeba wykorzystywania
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego