Typ tekstu: Książka
Autor: Strączek Adam
Tytuł: Wyznanie lekarza-łapownika
Rok: 1995
A teraz... Obarczony niepracującą żoną i trójką dzieci, ciągle zalatany, ciągle podenerwowany, ciągle ,,pod ciśnieniem'', dawno utracił swój studencki luz.
Akurat obaj dostali nowe fartuchy. Przebierali się rozmawiając o możliwych podwyżkach. Pewnie znowu spóźnią się o parę miesięcy. Prasa będzie opiewała ich wysokość, tylko pieniędzy znów nie będzie. Rząd, wyrównując wstecznie zaległości, zarobi na inflacji i faktyczna podwyżka będzie niższa od obiecywanej. Kiedy tak przebierali się dyskutując, w pewnym momencie obaj płynnie, niemal jednocześnie rozlepili kieszenie. - Ręka pacjenta nie może trafić na sklejoną kieszeń - zażartował Krzak z ponurym uśmiechem.
- Jak długo jeszcze? - Adam wcale nie zamierzał udawać, że jest czysty. Rozumieli
A teraz... Obarczony niepracującą żoną i trójką dzieci, ciągle zalatany, ciągle podenerwowany, ciągle ,,pod ciśnieniem'', dawno utracił swój studencki luz. <br>Akurat obaj dostali nowe fartuchy. Przebierali się rozmawiając o możliwych podwyżkach. Pewnie znowu spóźnią się o parę miesięcy. Prasa będzie opiewała ich wysokość, tylko pieniędzy znów nie będzie. Rząd, wyrównując wstecznie zaległości, zarobi na inflacji i faktyczna podwyżka będzie niższa od obiecywanej. Kiedy tak przebierali się dyskutując, w pewnym momencie obaj płynnie, niemal jednocześnie rozlepili kieszenie. - Ręka pacjenta nie może trafić na sklejoną kieszeń - zażartował Krzak z ponurym uśmiechem.<br>- Jak długo jeszcze? - Adam wcale nie zamierzał udawać, że jest czysty. Rozumieli
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego